projekt wsparcia

DLA UKRAINEK I UKRAINY

nasze działania

Wsparcie Ukrainek w kryzysie wojny

 

Pomoc kobietom w kryzysie wojny w Ukrainie obejmuje zbiórki żywności, ubrań, kosmetyków i środków czystości, wyposażenie domu dla uchodźców pod Starogardem, kursy języka polskiego w Gdańsku i Gdyni, pomoc prawną i kadrową w zakresie poszukiwania pracy, oraz wsparcie terapeutyczne-psychologiczne. Szczegółowe informacje poniżej w opisie poszczególnych projektów. 

Wielkość wsparcia zaskakuje nawet nas!

Kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie wspólnie z Bankiem Żywności Trójmiasto zorganizowałyśmy zbiórkę żywności długoterminowej w domu naszej prezydentki w Gdyni. Zebrana żywność została wysłana do potrzebujących w Łebie, Pucku, Gdańsku i Straszynie.

Wsparcie Stowarzyszenia w postaci sfinansowania i wysyłki niezwykle potrzebnych diabetykom w Ukrainie penów, pasków oraz wyposażenia medycznego.

Dla 12 uchodźczyń z dziećmi zakupiłyśmy kołdry, poduszki, pościele, ręczniki, sztućce i zastawy stołowe, zorganizowałyśmy zbiórkę przedmiotów codziennego użytku i transport do ośrodka.

Dzięki grantowi z Fundacji LPP przyjęłyśmy, posortowałyśmy i przekazałyśmy prawie tonę ubrań, butów i klapek. Palety z darami były sortowane i dzielone w garażu prezydentki Klubu w Gdyni oraz w Magazynie mebli jednej z członkiń w Pruszczu Gdańskim. 

Dary pojechały do Malborka, Sztumu, Starogardu, Pucka, Władysławowa, Wygonina, Łeby, Słupska, Juraty, Straszyna, Gdańska i punktów recepcyjnych dla uchodźców w Trójmieście. 

Pomogłyśmy też indywidualnie ponad trzydziestu rodzinom ukraińskim przygotowując paczki dla konkretnych potrzebujących.

12 kobietom z dziećmi, które przebywały w Ośrodku Wczasowym na Helu przekazałyśmy kosmetyki, koce i środki higieny osobistej.

Wspierając kobiety w kryzysie wojny w Ukrainie zorganizowałyśmy kursy języka polskiego w Gdańsku i Gdyni, oraz pomoc prawną i kadrową w zakresie poszukiwania pracy, a także wsparcie terapeutyczne i psychologiczne.

Wśród dzieci, które przybyły do Polski po wybuchu wojny 24 lutego 2022 jest wiele diabetyków z cukrzycą typu 1. Książeczka „CUDOWNY PIES BENIO” pomaga małym pacjentom oswoić traumę i nauczyć się funkcjonowania z chorobą. Polska wersja książeczki została przetłumaczona na ukraiński i rozesłana do szpitali dziecięcych oraz fundacji cukrzycowych. Wydrukowano 400 sztuk książeczek.

Beneficjenci to 16 Szpitali dziecięcych i 3 fundacje cukrzycowe.

Książeczki zostały rozesłane i dostarczone do powyższych punktów zgodnie z zapotrzebowaniem podawanym przez personel oddziałów.

Galeria działań dla Ukrainek i Ukrainy

wesprzyj nasze działania

Działamy na rzecz kobiet. Bez wsparcia to byłoby niemożliwe

Liczymy na Ciebie, bo liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie!
Czujesz, że w głębi serca jesteś SOROptymistką I chcesz działać na rzecz kobiet? działaj z nami!

DOŁĄCZ DO NAS

Scroll to Top